--------Tento blog vznikl proto aby se tu mohlo radit--------

4 Typy PMS - Typ C - Chutě

6. května 2013 v 21:21 | Lonnie |  Premenstruační syndrom neboli PMS
Mnoho žen má týden až deset dnů před menstruačním cyklem neobvyklé chutě. Ženy, které zapadají do klasické charakteristiky PMS typu C, mají často nutkavé chutě na sladkosti anebo cukr a mají sklon k hypoglykémii.
Chutě se zvětšují před men­ struací a často jsou důsledkem toho, že se tělo v té době stává citlivějším na vlastní inzulín. Tělo může snížit vlastní inzu­lín tak rychle proto, že následkem hypoglykemického stavu a následných chutí proudí z krve do buněk zvýšené množství cukru.
Jestli že ženy s PMS typem C podlehnou svým chutím, dostanou se chemické látky v těle do nerovnováhy, sníží se hladina cukru v krvi a následkem bývají často bolesti hlavy.
Mnoho žen s PMS typu C mají nízkou hladinu hemoglobinu. Všechno naznačuje tomu, že tyto ženy neužívá žádný chlorofyl ani minerály, které jsou potřebnými zdroji vita­ minu A, železa a magnézia, a které regulují a vytvářejí zdravou funkčnost těla.
Rozhodnutí pokračovat v oblíbené stravě pro ženy znamená, že pravděpodobně budou i nadále mít PMS, potíže v období menopauzy, osteoporózu a v dospělosti cukrovku. Všem těmto potížím se lze vyhnout v případě, že ženy s PMS typu C budou kontrolovat svou chuť na sladké a nedovolí svým chuťovým buňkám, aby získaly vládu nad logikou.
Pomoc pro Typ C
Nejhor ší věcí, kterou mohou ženy s PMS typu C udělat, když dostanou chuť na sladké, je jíst cukr. Chutě většinou ženy svedou na scestí, a přitom ve skutečnosti poukazují na potřebu určité výživné látky, která byla ze stravy vyloučena.
V ýzkumy naznačují, že většina žen má v době PMS chuť na cukr a čokoládu. Chutě na sladké rovněž signalizují nedostatek chrómu či zinku. Nadměrná konzumace cukru spotřebovává zásoby těchto prvků, protože cukr je zušlechtěný uhlohydrát a nemá žádnou vlastní energii ani jinou hodnotu. Omezení cukru obsaženého v polotovarech a naopak konzumace zv ýšeného množství celozrnných po­travin značně přispívá k odvrácení chutí v období PMS.
Rovněž hořčík je velmi důležitou minerální látkou, která řídí zadržování vody v těle a kontrolu různých chutí. Chuť na čokoládu obvykle poukazuje na nedostatek hořčíku v těle. Všem nám je v průběhu života neustále opakováno, že potřebujeme mnohem více vápníku; je však velmi zajímavé, že tělo obsahuje mnohem více obranných mechanizmů pro zadržení vápníku než hořčíku. Hořčík je skutečně "zapomenutou" minerální látkou.
Jakým způsobem mohou ženy s PMS typu C přijímat ve své stravě více hořčíku? Velké množství hořčíku obsahuje jakákoliv "zelená" strava.
Možná si budete z hodin chemie ve škole pamatovat, jak jste se učili struktuře benzenového jádra, kterou tvoří neměnný šestiúhelník. Molekula chlorofylu m á stejnou strukturu benzenového jádra jako krevní hemoglobin. Jediným rozdílem je, že střed molekuly chlorofylu se skládá z hořčíku, zatímco střed atomu hemoglo binu obsahuje železo.
Moudrá matka Příroda se nepřetržitě pokouší sloučit železo s chlorofylem. Tmavě zelené potraviny jako kapusta, špenát, zelené části hořčice, zelená část řepy, klíčky, pýr plazivý a džus z něj jsou pro tělo dobrými zdroji jak hořčíku, tak železa. Po konzumaci tmavě zelených potravin tělo okamžitě doslova vy­ tahuje hořčík z molekuly chlorofylu a používá jej na jiném místě. Pak jej nahradí železem a vytvoří více hemoglobinu.
V knize The Wheatgrass Book (Kniha o p ýru plazivém) cituje autorka Ann Wigmoreová studii provedenou v roce 1936, ve které vědci J. H. Hughs a A. L. Latner z liverpoolské univerz­ ity zvýšili u laboratorních zvířat rychlost obnovy hemoglobinu o 50 % t ím, že je krmili chlorofylem získaným ze zelených rostlin. Wigmoreová cituje mnoho pokusů na zvířatech i na lidech, které potvrzují, že chlorofyl je velmi účinný při ochranném okysličování při léčbě chudokrevnosti.
Ženy občas mají během menstruace či v průběhu přechodu silné krvácení. Při větší ztrátě krve je zapotřebí většího množství hořčíku, železa i hemoglobinu. Ženy v podstatě potřebují kon zumovat ve své stravě více "zeleného".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama