--------Tento blog vznikl proto aby se tu mohlo radit--------

Jak zavést tampon?

4. května 2013 v 22:17 | Lonnie |  Jak tampon zavést?
Umyj si ruce. Potom odtrhni barevný střední proužek a sejmi spodní část obalu z tamponu.
Teď vytáhni šňůrku, kterou najdeš na spodním konci tamponu. Krátce a silně za ni zatáhni.
Špičku ukazováčku vlož do prohlubně ve spodní části tamponu.
Sejmi horní polovinu obalu.

Volnou rukou si mírně roztáhni stydké pysky. Tím se usnadní přístup k poševnímu otvoru ,který se nachází mezi ústím močové trubice a konečníkem
Tampon se zavádí tak, že ho ukazováčkem jemně vsuneš co nejdál do pochvy - nejdřív nahoru, pak šikmo dozadu. Pokud pocítíš odpor, stačí mírně změnit směr. Pomalu zatlač tampon trošku dál, dokud nenarazíš na překážku. Jsou to pánevní svaly, které stahují přední část vaginy do malého otvoru. Tuto překážku musí tampon překonat.
Zavedeš ho tak, že ho ukazováčkem lehce zatlačíš tak hluboko do pochvy, jak to půjde, a to šikmo dozadu a nahoru. Jakmile tampon necítíš, je zavedený správně. Po jeho zavedení si znovu umyj ruce. Když chceš tampon odstranit, prostě zatáhni za šňůrku. Nejlépe to jde, když je tampon plně nasáklý.
Nejlepší polohy pro zavádění tamponu:
1)sednout si na toaletu a rztáhnout stehna
2)případně zvednout jednu nohu a opřít si ji o toaletu nebo o vanu
Při prvním zavádění tamponu můžeš mít pocit, že je tvůj poševní otvor moc úzký. To proto, že pánevní svaly stahují přední část pochvy. Tvoří jakýsi práh, který tampon musí překonat. Tampon se zavádí nejdřív směrem nahoru, pak šikmo dozadu - až kam dosáhneš. Pokud ucítíš odpor, jednoduše trochu změň směr.
Pokud nemůžeš najít šňůrku, počkej chvíli, než bude tampon plně nasáklý. Dřepni si a zatlač - jako při stolici - a potom ho už můžeš uchopit dvěma prsty.
Pokud se stane, že nemůžeš tampon sama vyjmout, vyhledej gynekologa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama