--------Tento blog vznikl proto aby se tu mohlo radit--------

Menstruace - měsíčky

5. května 2013 v 10:21 | Lonnie |  Menstruace - měsíčky
Menstruace - co to vlastně je?
Je jev, při kterém z pochvy vytéká tekutina obsahující krev. Je to projev normálního a zdravého fungování ženského těla a není třeba se jejího příchodu bát. Menstruace se u většiny žen opakuje každý měsíc.Během svého života má žena asi 400 menstruací. Přibližně ve věku 50 let nastává období přechodu, tzv. menopauza, po kterém již žena menstruaci nedostává.Většina dívek dostane první menstruaci mezi 10. až 16. rokem věku. Žádný ,,správný" čas neexistuje: menstruaci dostaneš tehdy, kdy na ni bude tvé tělo připraveno.
Menstruace - proč jí vůbec máme?
Menstruaci mají pouze ženy. Muži menstruaci nemají. Menstruace je součástí přirozeného cyklu, kterému říkáme menstruační cyklus, a kterým ženský organizmus pravidelně prochází proto, aby žena mohla otěhotnět a porodit dítě.Menstruační cyklus trvá od prvního dne jedné menstruace do prvního dne další menstruace.V ženském těle se nacházejí dva vaječníky, které mají velikost a tvar švestky. Každý vaječník hned od narození obsahuje asi 200 tisíc vajíček. Když začne dívka dospívat, hormon estrogen začne vysílat vaječníkům povely, aby každý měsíc střídavě jeden z nich uvolnil jedno zralé vajíčko. Většinou se z vaječníku uvolní jen jedno vajíčko, ae občas se stane, že se uvolní dvě nebo dokonce více vajíček. K uvolnění vajíčka z vaječníku dochází asi dva týdny před začátkem menstruace. Tomuto jevu říkáme ovulace.

Jak dlouho trvá menstruace?
První menstruace trvá asi 3 - 7 dnů a první 2 roky je nepravidelná (např. když dostaneš první menses tak ji potom nemůsíš dostat 2 - 3 měsíce ale vůbec se neboj to tak byvá asi ty 2 roky poté začíná být pravidelnější :))
Jakmile je menstruace pravidelnější tak trvá zpravidla 28 dní

Bolí menstruace?
Menstruace jako taková nebolí, ale příznaky, které jsou před menstruaceí jsou bolestivé (např. bolení zad, kloubů, hlavy, v podbříšku), ale většinou se to dá nějak přežit a bolesti netrvají po celou dobu mensesu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama