--------Tento blog vznikl proto aby se tu mohlo radit--------

Premenstruační syndrom

6. května 2013 v 21:05 | Lonnie |  Premenstruační syndrom neboli PMS
Co znamená PMS?
PMS, neboli předmenstruační syndrom, označuje soubor příznaků, které před menstruací (a někdy i v jejím průběhu) postihují některé dívky a ženy. Tyto příznaky vyvolává změněná hladina hormonů. Patří mezi ně bolesti hlavy, neobvyklé chutě, deprese, náladovost, citlivost prsou, pocit opuchlosti nebo přibírání na váze, bolesti kloubů a celková únava. Může se ti také zhoršit pleť.
Příznaky ti pomohou zmírnit následující doporučení: zvykni si pravidelně cvičit, omez pití kávy nebo koly a omezuj sůl. Lékař ti na zmírnění příznaků může předepsat léky. Řada přípravků je však volně v prodeji i bez předpisu, takže se o nich můžeš poradit v lékárně.
Má každá žena PMS?
Ne, některé ženy nemají žádné příznaky, jiné je mají slabé nebo jen občas.
Co je příčinou akné před menstruací a v jejím průběhu?
V období dospívání vykazují mazové žlázky zvýšenou činnost a tehdy může dojít k ucpání pórů. Na pokožce se objeví černá zátka a pod ní se utvoří vřídek. Časem se činnost žlázek upraví a opět budeš mít čistou pleť. Každé ráno a večer si pečlivě umyj pleť. Odstraníš tak povrchovou vrstvu mastnoty a nečistot, jež způsobují ucpání pórů a vznik uhrů. Ve vážných případech se obrať na kožního lékaře.
Proč jsou některé ženy před menstruací nebo v jejím průběhu přecitlivělé?
Hormonální změny, jež ovlivňují průběh menstruačního cyklu, mohou v některých případech vyvolat náladovost. Některé dívky a ženy jsou vůči těmto změnám vnímavější. Dobré návyky, mezi které patří dostatek odpočinku, cvičení a uvážlivě volený jídelníček - mohou pozitivně ovlivnit i tvé pocity.
Co způsobuje bolesti zad před menstruací nebo v jejím průběhu?
Bolesti zad může vyvolat špatné držení těla nebo překrvení dělohy. Pravidelné cvičení je pravděpodobně zmírní.
Proč mají některé ženy před menstruací nebo v jejím průběhu citlivá prsa?
Hormony, které řídí menstruaci, u některých žen také způsobují zadržování vody. Proto mohou být prsa citlivá na dotek. Některým ženám pomůže, když asi týden před menstruací omezí množství přijaté soli.
Co je příčinou neobvyklých chutí?
Některé ženy mají před menstruací chuť na sladké, na slané nebo na čokoládu. I na tom se mohou podílet hormony, jež řídí průběh menstruace. Vyvážený jídelníček v průběhu celého měsíce je proto velice důležitý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 9. srpna 2016 v 16:06 | Reagovat

Děkuji za zajímavý článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama